Locuri de muncă in Germania in abatoare și construcții

Valabil din 4/9/2026 2:23:21 PM
Specificații
Numele companiei
nespecificat
Tip job
full time
Descriere
- 1.Angajăm bărbați ,femei și cupluri necalificați pentru abatorul de porc din Rheda , Weisenfels ,Sogel și Kelinghussen . - Contractul de muncă se face cu angajatorul german fără intermediari pe o perioadă determinată pe 1 an din care primele 6 luni se consideră perioada de proba . - Salariul se acordă prin virament bancar pină la data de 15 a lunii iar in fiecare săptămână veți primi avans cite 150 de euro . - Salariul net se calculează în funcție de clasa de impozitare. - Concediu: Angajatului se acordă 24 de zile concediu pe an . - Cazare: 295 euro euro persoana lunar din salariu , locuințele sunt in condiții foarte bune , stau 2 persoane in camera fiecare cu patul lui ,cuplurile au camere separate pentru cuplu mobilate dar nu sunt dotate cu internet, lenjerie de pat și vase trebuie să aducă chiriașii. Transportul de la cazare la muncă se retrage 100 euro pe lună din salariu. Fiecare om mai rămîne minim cu 1700 euro pe lună după ce i se retrage cazarea , transportul și taxele și impozitele la statul german.
-2. Firma germană Johannes Bau GmbH angajează muncitori calificați în domeniul construcțiilor pentru lucrări în Germania .
- Meserii căutate :
- Gresie faianță.
- Rigips.
- Gletuitori (finisaje interioare).
- Oferim :
- Salariu net între 2600 și 3800 Euro (in funcție de experiența și performanță).
- Contract de muncă pe firma germană.
- Cazare asigurata 350 Euro lună.
- Program de lucru 9 - 10 ore zi ,cu o oră pauză plătită.
- Posibilitatea de a lucra suplimentar (inclusiv weekend).
- Simbata se lucrează pină la prînz.
- Posibilitatea de a efectua lucrări private prin firma ( plătit separat).
- Avans după prima săptămână de muncă .
- Perioadă de probă:
- Prima săptămână reprezintă perioada de proba.
- Aceasta este plătită integral.
- In cazul in care candidatul nu corespunde cu experiența declarată sau nu îndeplinește cerințele, angajatorul își rezervă dreptul de a înceta colaborarea după această perioadă.
- Peste tot se face contract de muncă direct cu angajatorul German și vi se face card bancar, card de sănătate, anmeldung , pentru detalii despre salarizare ,avans de mincare si cazare vi le dau la telefon, avem plecări organizate din toată țara lunea și joia cu firma de autocar Pletl și la urcare vă plătiți drumul 180 euro la autocar ,pentru mai multe detalii sunați-mă la numărul de telefon din anunț.

ID anunț: 1626510729

Raportează

Anunțuri recomandate

Contactează utilizatorul
Aplică cu CV