Trimite

Electromecanic constructie echipamente productie

Specificații
Numele companiei Autoliv

Suntem în căutarea unui profesionist pentru a se alătura echipei noastre în calitate de electromecanic specializat în construcția de echipamente de producție.
Candidatul ideal ar trebui să îndeplinească următoarele criterii:
Calificari:
Studii de profil tehnic;
Experiență profesională anterioară in domeniul tehnic;
Cunoştinţe de electrică, mecanică, pneumatică şi hidraulică;
Cunostinte de desen tehnic;
Abilitati interpretare scheme electrice pneumatice;
Cunostinte operare PC;
Cunostinte de baza de programare PLS si roboti constituie avantaj;
Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale echipamentelor;

Abilități și calități personale:
Bune calitati de organizare, planificare, comunicare, relationare, capacitate de lucru in echipa;
Simţ practic, îndemânare, precizie, atentie la detalii;
Preocupat de performanta si de calitate in execuție;
Corectitudine si seriozitate;
Atitudine pozitivă și inițiativă;
Deschis pentru a invata si a lucra cu tehnologii de ultima generatie;

Responsabilități:

Efectuează asamblarea componentelor mecanice, electrice, pneumatice si hidraulice conform desenelor tehnice de asamblare;
Participă la activitățile de proiectare si dezvoltare a echipamentelor de productie;
Colaboreaza activ cu celelalte departamente tehnice pentru identificarea, dezvoltarea si implementarea de noi solutii tehnice;
Asigura asamblarea, testarea, reglarea, instalarea si punere in functiune a echipamentelor construite;
Remediaza defectiunile aparute in timpul procesului de productie post instalare;
Analizeaza cauzele defectelor si defineste impreuna cu echipa, actiuni de prevenire ale acestora;
Adoptă soluții pentru modernizarea și îmbunătățirea performanțelor utilajelor;
Asigură conformitatea cu standardele, politicile, procedurile și normele interne aplicabile activității desfășurate;
Disponibilitate pentru lucru in 2 schimburi pe perioada limitata, la lansare echipament in productie sau la interventii pe liniile de productie;

Beneficii:

Salariu atractiv;
Contract pe perioadă nedeterminată;
Tichete de masă (40 Ron zi);
Subventie cantina (6 Ron zi);
Transport asigurat de către companie;
Asigurare medicală privata;
Ore suplimentare platite dublu;
Al 13-lea salariu;
Bonus de recomandare;
Prima de Pasti;
Prima de vacanta;
Reduceri la diverse produse și servicii ale partenerilor Autoliv;
Training-uri tehnice periodice;
Acces la tehnologii de ultima generatie;
Mediu de lucru de dezvoltare;
Scule si echipamente de lucru ce sustin productivitatea;
Program lucru flexibil in regim TESA (08:00 16:30);

Dacă ai cunoștințe solide în domeniul electromecanic, experiență în construcția echipamentelor industriale și o pasiune pentru inovație, te invităm să aplici CV-ul pentru această poziție la adresa [adresa de e-mail].

Te așteptăm să faci parte dintr-o echipă în care talentul și inovația creează viitorul industriei noastre!

Autoliv Brasov