Vei fi notificat de cate ori:
Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Operatori utilaje Satu-mare Tip job: Full time

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 20 / 50

  • Firma S. C. OMNIA PLAST S.R.L. angajeaza REGLOR INJECTIE cu experienta pentru punctul de lucru situat in : Parc Industrial Sud Candidatul ideal: - Studii medii profil tehnic sau mecanic - Bune cunostinte tehnice - Experienta in industria de injectie mase plastice - Disponibilitate de a lucra in schimburi - Seriozitate si orientare spre atingerea obiectivelor - Bune abilitati de comunicare si de a lucra in echipa - Reactie rapida la schimbare. - Persoana organizata si bun organizator Descrierea jobului: - Montarea, demontarea matrițelor și asigurarea protecției și integrității acestora; - Reglarea parametrilor de injectie conform fișelor de setări; - Asigurarea bunei funcționalități a mașinilor de injecție; - Verificarea și supravegherea în timpul funcționării a elementelor de siguranță a mașinii de injecție și a aparatelor auxiliare (periferice); - Păstrarea în condiții optime de funcționare a mașinilor; - Respectarea planului de lucru conform cu organizarea producției; - Urmărirea în timpul procesului de injecție a bunei funcționalități a utilajelor și a conformității produselor; - Colaborarea în permanență cu serviciul de control al calității, operatorii și logistica secției, intervenția în timp util asupra procesului de injecție pentru remedieri ori de cate ori este sesizat de către aceștia; - Analiza cauzelor dereglărilor, informarea și colaborarea cu departamentul de calitate și luarea tuturor măsurilor ce se impun, inclusiv schimbarea parametrilor de injecție; - Sesizarea eventualelor defecte apărute în funcționarea utilajelor sau a aparatelor periferice mașinii de injecție precum și realizarea reparațiilor de urgență în cel mai scurt timp cu putință sau înștiințarea superiorilor despre apariția acestora; - Urmărirea și luarea măsurilor de blocare a produsului neconform; - Executarea și urmărirea mentenanței matrițelor, utilajelor precum și a periferiilor acestora ; - Asigurarea securitatii oamenilor si a masinilor; Descrierea companiei Firma de productie echipamente sportive de iarna ce ne-am inceput activitatea in anul 2008, sub egida Grupului Sunino Spa, lider european in prelucrarea maselor plastice. In prezent, ne-am extins activitatea ajungand la peste 900 de angajati in cele trei puncte de lucru, din Chiajna, Clinceni si Satu Mare. Beneficii: Tichete de Masa Transport gratuit Tichete cadou de Sarbatori Bonus lunar in functie de performanta Spor vechime in munca; spor de schimburi; spor de noapte

  • Responsabilități: -Diagnosticarea și repunerea în funcțiune a sistemelor și echipamentelor; -Identificarea și localizarea defecțiunii, testarea și calibrarea elementelor buclei de reglare automată la utilajele din producție; -Asigurarea întreținerii și calibrării sistemelor și echipamentelor electronice; -Monitorizarea funcționării echipamentelor pentru controlul din timpul procesului și pentru acțiuni preventive; -Intervenția la nivel de PLC la utilajele din fabrică pentru îmbunătățirea proceselor; -Asigurarea asistenței pentru echipa de mentenanță în căutarea defectelor prin intermediul PLC-ului; -Identificarea oportunităților de îmbunătățire. Cerințe: -Calificare electrician/automatist; -Cunoștințe de interpretare a schemelor electrice; -Limbaje de programe pentru PLC-uri Siemens, Telemecanique/Schneider și Allen Bradley; -Capacitatea de a vizualiza cinematica unui utilaj sau dispozitiv; -Disponibilitate pentru program în 3 schimburi. Prezintă avantaj: -Atestat ANRE; -Cunoștințe desen tehnic. Beneficii: -Acces la programul de școlarizare; -Salariu motivant; -O masă caldă/zi + Tichete de masă; -Transport gratuit sau decontarea integrală a abonamentului pentru persoanele din zonă rurală; -Premii anuale; -Posibilitatea de promovare. CV-urile sunt așteptate la adresa de mail: Sau la sediul companiei: Parc Industrial nr. 11 Telefon:

  • Salveaza cautarea