Trimite

Consilier Tehnic Utilaje Caterpillar SH

Repostat automat
Specificații
Numele companiei Bergerat Monnoyeur
Tip job full time
Experienta experienta peste 3 ani
Nivel de studii calificat
Limbi straine Engleza
Carnet conducere B

Consilierul Tehnic SH are ca principal obiectiv optimizarea si gestionarea costurilor pe flotele de inchirieri utilaje cat si pe achizitionarea de utilaje de ocazie, consilierea tehnica referitoare la utilajele de inchiriat si vanzare utilaje ocazie.

Studii superioare tehnice (de preferinta in unul dintre domeniile: electromecanica si mecanica agricola, industriala, auto)
Permis de conducere categoria B
Bune cunostinte tehnice generale (mecanica)
Cunostinte operare PC (Word, Excel)
Cunostinte limba engleza nivel mediu
Cunoasterea produselor din gama CAT (constituie un avantaj)
Aptitudini relationale: comunicare si ascultare
Capacitate de negociere si de analiza
Adaptabil
Acuratete si atentie la detalii (spirit de observatie)
Realism si spirit practic

Descrierea jobului

Realizeaza inspectiile tehnice ale utilajelor din flota de chirie la sediul societatii
Realizeaza inspectiile tehnice lunare ale utilajelor inchiriate la sediul clientului (stare masina, operare masina, intretinere zilnica etc.)
Formeaza instruieste operatorii clientilor in manipularea utilajelor
Ofera asistenta tehnica reprezentantilor comerciali ai societatii
Realizeaza, la achizitionarea utilajelor SH, inspectiile tehnice, la sediul clientului (stare masina, operare masina, intretinere zilnica etc.)
Intocmeste deviz estimativ de reparatie si il negociaza cu departamentul post vanzare inainte de efectuarea lucrarilor
Realizeaza vizite la clienti alaturi de reprezentantii comerciali ai societatii
Ofera asistenta la achizitionarea utilajelor de la dealerii din afara Romaniei
Promoveaza anunturi de vanzare a utilajelor SH si identifica utilaje in bazele de date ale partenerilor
Realizeaza evaluarea tehnica si de costuri pe baza inspectiilor realizate de catre reprezentantii furnizorilor de utilaje de ocazie
Gestioneaza din punct de vedere tehnic un portofoliu de clienti nationali
Efectueaza, daca este necesar, expertize pentru Departamentul Comercial
Actualizeaza bazele de date ale societatii cu informatiile culese, referitoare la clienti si cu activitatea sa
Raspunde sau asigura raspunsul la reclamatiile clientilor

Ce iti oferim?
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță.
Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;
Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize si investigatii amanuntite;
Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă;
Tichete de masă în valoare de 35 RON zi lucratoare;
Acces la biblioteca on- line Bookster.
Laptop, telefon, masina de serviciu.
Descrierea companiei
Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Dan V.