Trimite

Consultant tehnic ofertare HVAC

Specificații
Numele companiei STADTMEISTER VENT
Descriere

Candidatul Ideal

Ești o persoana tehnica si pasionata de cifre?. Vino în echipa Stadtmeister Vent pentru a creste impreuna! Căutăm un consultant tehnic de ofertare in instalatii HVAC dedicat, pentru a ni se alătura. Suntem o companie în continua expansiune în industria instalațiilor HVAC, contractori generali pentru mall-uri, clădiri de birouri, spații comerciale și hale industriale.

Cerințe:

Studii superioare tehnice finalizate, de preferat Facultatea de Instalații, Facultatea de Inginerie a Instalațiilor, sau Facultatea de Construcții și Instalații
Persoana tehnica cu vedere spatiala, analitica si organizata

Experiență anterioară ca inginer de ofertare de minim 2 ani

Experienta in citirea planurilor complexe in AutoCad

Cunoștințe solide in masuratorile cu ruleta digitala

Cunoștințe avansate de MS Office

Capacitatea de a respecta termenele limita cu privire la realizarea ofertelor

Abilități de comunicare și colaborare, atât cu membrii echipei, cât și cu clienții

Experienta in proiectare reprezinta un avantaj
Descrierea jobului
Responsabilități:
Analiza proiectelor impreuna cu echipa tehnica
Oferira consultanță tehnică clienților și colegilor implicati în instalare
Elaborarea si emiterea cererilor de oferta
Realizarea ofertelor pe baza listelor de cantitati proiect tehnic
Studiul pietei si identificarea oportunitatilor de crestere a companiei
Mentinerea relatiilor cu clientii atunci cand este cazul
Prezentarea ofertelor atunci cand este necesar
Urmarirea proiectelor alocate in colaborarea cu reprezentantul din santier
Dezvoltarea de soluții tehnice eficiente pentru sistemele HVAC

Beneficii:

Tichete de masă

21 de zile de concediu de odihnă

Sistem de bonusare in functie de performante

Renegociere salariala anuala in functie de evolutie

Cursuri de dezvoltare personală și profesională

Flexibilitate în a-ți pune aptitudinile în aplicare pentru a ajunge la cel mai bun rezultat

Deschidere catre noi propuneri

Program fix, să îți rămână timp pentru familie și prieteni

Salariul se va negocia in functie de pregatirea experienta candidatului

Descrierea companiei
Ca o mică afacere de familie STADTMEISTER VENT a luat naștere în 2003 sub numele societății de atunci EUROPOL INSTAL, executând o multitudine de tipuri de instalații pentru clădiri industriale și rezidențiale. Prin perseveranță şi cu o experiență de peste 18 ani, transparenţi şi înclinaţi către nevoile clienţilor, aducem valoare pieţei naţionale de ventilaţii şi climatizare. Ca urmare a unui proces îndelungat de formare a echipei, împreună cu investiţii în echipamente de ultimă generaţie, fabrica STADTMEISTER VENT se poate mândri astăzi cu o capacitate de producţie de tubulatură metalică circulară şi rectangulară din tablă zincată şi inox de peste 20.000 mp lună.

Stadtmeister Vent