Vei fi notificat de cate ori:
Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Ingineri Arges

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 20 / 50

  • Descrierea postului: Elaboreaza oferte, coordoneaza si implementeaza proiectele/ instalatiile sanitare, termice, HVAC conform contractelor cu beneficiarii; Analizeaza cererile de oferta si documentatia aferenta acestora; Intocmeste oferte tehnico-economice, comerciale si fise tehnice; Transmite ofertele catre client; Acorda asitenta clientilor, daca acestia solicita; Participa la webinare; Bugeteaza si raspunde de incadrarea in bugetul alocat. Cerinte: Studii superioare in domeniul instalatiilor in constructii sau experienta relevanta; Cunostinte legislative tehnice si cunostinte solide in domeniul instalatiilor sanitare, termice, HVAC; In viziunea noastra, ar trebui sa fii o persoana foarte bine organizata, punctuala, cu putere mare de concentrare, cu inclinatii tehnice, cunostinte in Excell, Outlook, Word, experienta in Autocad, constitue avantaj; Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu spre avansat este obligatorie; Preferam sa ai facultatea termitata sau sa fii in an terminal sau inscris la Master, dar experienta anterioara este intodeauna binevenita. Se ofera: Pachet salarial motivant, conditii de munca deosebita, intr-un mediu dinamic si stimulativ

  • 2

    Inginer mecanic, chimist, operator RSVTI, experienta productie, management, caut loc de munca.

  • S.C. PROMEK TOOLS S.R.L., antreprenor general in domeniul constructiilor si instalatiilor industriale, angajeaza Sef Santier pentru Pitesti si/sau Bucuresti Responsabilitati: -planifica si executa lucrarile in conformitate cu Proiectul tehnic de executie -organizeaza echipele de muncitori si subcontractori -intocmeste necesarele de materiale/echipamente -intocmeste atasamente/masuratori pentru situatiile de lucrari/plata Cerinte: -experienta in domeniu: minim 1 an -absolvent al unei facultati cu profil tehnic -cunostinte de ACAD-constituie un avantaj Se ofera: Salariu atractiv, sistem de bonusare Detalii la tel:

  • Provocarea ta: Coordoneaza grupurile de redactare a procedurilor la nivel de fabrica si a instructiunilor de lucru necesare; Administreaza Sistemul de Calitate; Administreaza arhivarea si difuzarea sistemului de documente Calitate; Traduce procedurile de grup; Verifica implementarea procedurilor Grup/Regiune; Instruieste personalul legat de sistemul de calitate; Participa sau realizeaza audituri interne; Coordoneaza pregatirea departamentelor pentru auditurile de sistem externe (Leoni, Client sau parte externa); Coordoneaza Planurile de Actiuni ca urmare a auditurilor de sistem; Monitorizeaza si ajuta la implementarea proceselor Sistemului Calitate; Asigura urmarirea si tinerea la zi a Planurilor de Imbunatatire a Calitatii; Participa la dezvoltarea si implementarea actiunilor Planului de desfasurare a Sitemului Calitatii Leoni; Are autoritatea de a opri produsele si productia cu defecte ca urmare a neaplicarii unei reguli din sistemul calitatii. Cerințe: Studii superioare tehnice; Minim 1 an experienta relevanta Calitate Sistem; Excel nivel mediu; Limba engleza nivel mediu; Limba franceza constituie un avantaj; Cunoasterea standardelor de calitate ISO 9001/2008, IATF 16949 : 2016; Cunostinte despre QRQC; FTA/PDCA, MSA si SPC; Spirit de echipa, atitudine pozitiva; Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati de comunicare si coordonare flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei. Oferim: Bonusuri pentru performanta; Formare profesionala.

  • Angajam inginer/tehnician pentru sisteme de securitate. Relatii la sediul firmei NET GROUP COMMUNICATIONS SRL din Pitesti, str.Fratii Golesti, bl.S7B, parter si la telefon .

  • Salveaza cautarea