Trimite
1

Angajam Economist Generalist

Specificații
Numele companiei DIAMOND SLOT
Profesie economist

Ne dorim pe cineva cu multă energie pozitivă, care se poate adapta ușor în orice context și care acordă o atenție deosebită detaliilor. Urmărim evoluţia comună şi garantăm suportul necesar pentru atingerea celei mai bune versiuni din punct de vedere profesional.

Descrierea jobului

Menține relația cu firma de contabilitate externă și îndeplinește cerințele (firma de contabilitate externă întocmește, semnează și depune declarații bilanț);
Responsabil ă de departamentul financiar având în subordine două persoane;
Asigură suportul necesar departamentului financiar pentru finalizarea task-urilor la termen;
Comunică cu departamentele din cadrul societății în vederea soluționării situațiilor ce apar;
Înregistrează divese documente în programul de contabilitate Saga și face diverse plăți;
Menține relația cu instituțiile statului, verifică și achită obligațiile;
Întocmește situații în excel și analize solicitate de către conducerea societății.

În subordine două persoane:

persoana 1 activitate principală intorducere documente, extrase bancare, deconturi de transport, etc;
persoana 2 activitate principală plăți și menținerea relațiilor cu furnizorii;
-Contract de consultață cu consultant fiscal și avocat;
-Contract cu firma de contabilitate externă care asigură suport, consultanță, întocmește, semnează și depune declarații bilanț;
-Aplicația ClickUp ce permite organizarea task-urilor și a departamentului;

Beneficii:

-Pachet salarial atractiv. Se negociază cu candidatul în funcție de cunoștințe și experiență + tichete de masă;
-Primă garantată procentuală din venitul net, cu ocazia sărbătorilor de Paște și Crăciun;
-Zi scurtă pentru ziua de 8 Martie;
-Bonus garantat procentual din venitul net, pentru ziua de naștere și pentru aniversare vechime în companie; Laptop și telefon de serviciu;
-Decont lunar pentru abonament de fitness; Asigurare medicală privată;
-Apa Kangen, fructe proaspete, cafea și gustări la birou;
-Oportunităţi de carieră corespunzătoare succesului tău profesional și posibilități de promovare;
-Mediu de lucru plăcut într-o echipă tânără şi dinamică;
-Teambuilding-uri și alte evenimente de echipă; Program de lucru, la birou, de luni până vineri; Locație în centrul Brașovului. Descrierea companiei

Oferim tuturor angajaților trainingul necesar pentru a putea atinge performanța maximă și răsplătim această performanță cu salarii atractive și sporuri motivante

DIAMOND SLOT