Trimite

Angajam inginer proiectant

Mecanotech Engineering din Sibiu, caută un inginer pentru a se alătura echipei noastre din cadrul departamentului de proiectare mecanica a echipamentelor de automatizări industriale. Dacă ești o persoană pasionată de automatizări industriale, cu dorința de a lucra într-un mediu tehnic stimulant, te invităm să aplici pentru acest post.

Responsabilități:

proiectarea mecanica a echipamentelor
Verificarea și asigurarea conformității cu specificațiile tehnice ale proiectelor
Efectuarea testelor de calitate și de performanță ale echipamentelor proiectate
Identificarea și remedierea problemelor tehnice sau mecanice în timpul montajului
Colaborarea strânsă cu echipa de montaj și cu alți membri ai echipei de producție pentru a asigura finalizarea proiectelor în timp util și în conformitate cu cerințele clientului

Cerințe:

Studii superioare în domeniul tehnic (de preferat inginerie mecanică, mecatronică sau automatizări industriale)
Experiența si cunoasterea limbii engleze constituie avantaj
Cunoștințe solide de desen tehnic și analiza tolerante dimensionale
Abilități de diagnosticare și remediere a problemelor tehnice și mecanice
Capacitatea de a lucra independent și în echipă, cu atenție la detalii și respectarea termenelor limită
Abilități bune de comunicare și interacțiune cu ceilalți membri ai echipei și cu clienții
foarte bune abilitati de exprimare atat verbal cat si in scris

Oferta noastră:

Oportunitatea de a lucra într-o companie de top în domeniul automatizărilor industriale, cu proiecte interesante și complexe
Mediu de lucru profesionist, stimulant și inovator
Pachet salarial competitiv, negociabil în funcție de experiență și competențe

Dacă ești interesat și îndeplinești cerințele noastre, te rugăm să ne trimiți CV-ul actualizat la