Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Angajam Consilier Juridic

Cautam o persoana activa, orientata in permanenta spre dezvoltare profesionala, responsabila si organizata, cu o gandire strategica, pentru pozitia de Consilier Juridic!

Responsabilitatile postului:
- Ofera consultanta si asistenta juridica tuturor departamentelor companiei;
- Intocmeste si verifica contracte comerciale cu tertii precum si alte acte cu caracter juridic;
- Indeplineste procedurile pentru recupearea creantelor de la terti conform normelor legale, pe baza procedurilor interne ale societatii;
- Intocmeste in numele societatii adrese, cereri, recalamatii, plangeri, notificari, contestatii si asigura reprezentarea societatii in instanta pe intreg teritoriul tarii;
- Intocmeste si actualizeaza procedurile de lucru, evidente, rapoarte si diverse informari;
- Avizeaza din punct de vedere juridic dispozitiile conducerii societatii, contracte si alte acte juridice, programele la care societatea ia parte, gestioneaza documentele cu caracter juridic;
- Tine legatura cu toate institutiile si colaboratorii societatii;
- Ofera consultanta si suport in toate problemele de natura juridica ale societatii si se implica in toate etapele acestui proces.
- Intocmeste si redacteaza actele cu caracter juridic: notificari, somatii, adrese catre diverse institutii si alte acte cu caracter juridic.
- Asigura asistență juridică privind realizarea tututror documentelor necesare importului de cetateni straini/non-UE

Cerinte necesare ocuparii postului:
- Studii superioare finalizate - Facultatea de Drept;
- Experienta in drept commercial si cel al muncii;
- Experienta pe un post similar de minin 3 ani;
- Experienta in participarea la licitatii publice – avantaj;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Experienta in litigii;
- Disponibilitate la deplasari;
- Permis cat. B.

Candidatul ideal pentru acest post:
- Persoana dinamca;
- Atenta la detalii;
- Organizare si seriozitate;
- Iniativa si implicare;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare.

Se ofera:
- Salariu negociabil in cadrul unui interviu;
- Lptop, telefon de serviciu;
- Program de Luni-Vineri.

Contact de luni pana vineri, intre orele 08.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau
e-mail: cv(around)publiceuroconsulting.ro

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.