Trimite
1

Sef Depozit

Specificații
Numele companiei Train To Perform

Căutăm pentru clientul nostru, o companie românească cu peste 30 de ani de experiență în servicii logistice și materii prime, specializată în import-export și distribuție de produse alimentare atât pentru magazinele tradiționale, cât și industria HoReCa, rolul de

ȘEF DEPOZIT

Locație: Iași - Popricani
Nr. poziții vacante: 1
Program de lucru: Luni - Vineri (6:00 - 16:00)

Descrierea contextului general al rolului:

Coordonarea şi organizarea activităţilor specifice din depozit. Gestionarea stocului de marfă şi mentinerea acestuia în condiţii standard de igienă.

Pregătirea necesară postului:

- experiență relevantă în activități de logistică - depozit pe produse alimentare;
- experiența anterioară în lucrul cu sisteme FIFO;
- experienţă în lucrul cu documente cu regim special;
- cunoştinte de operare PC;
- abilităţi de comunicare şi lucru în echipă.

Responsabilități:

- stabileste prioritatea executării sarcinilor pentru personalul din subordine;
- menţine la standardele unei bune funcţionări, aparatele şi echipamentele din dotare;
- verifică dacă marfa primită de la furnizori corespunde din punct de vedere cantitativ şi al sortimentaţiei cu ceea ce s-a comandat;
- pregăteşte şi verifică comenzile în funcţie de zonă în aşa fel încât să asigure livrarea lor în condiţii optime;
- eliberează marfa din depozit în baza facturii, avizului de însoţire a marfii, notelor de transfer sau bon de consum;
- efectuează verificări de rutină, împreună cu supervizorul administrativ-logistic;
- participă la inventarele anuale, împreună cu membrii comisiei de inventariere;
- verifică dacă produsele sunt în cantitatea şi calitatea corespunzătoare în box-uri;
- depozitează produsele în condiţii optime conform indicaţiilor de pe ambalaj;
- propune măsuri de recompensare sau penalizare a personalului din subordine
- respectă prevederile Regulamentului Intern, ale Contractului Colectiv de Muncă, Contractului Individual de Muncă, Normele de Protecţie a Muncii şi PSI;

Beneficii:

- contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;
- asigurarea transportului;
- oferirea unei mese calde zi;
- echipament de lucru.

Train2Perform