Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Inginerie Bacau

Categorii

Judete

Localitati

Pret
  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 50 / 20

  • Permis B C D , atestat persoane, card,

  • Candidatul ideal Ai o atitudine pozitiva, esti perseverent, hotarat, ai dorinta de a reusi si esti plin de entuziasm? iti doresti SOLUTII si vrei sa faci lucrurile diferit, NOI venim cu o noua abordare menita sa te ajute in dezvoltarea ta . Pentru ca ne dorim OAMENI de TOP in echipa Tecnostamp Triulzi East Europe! Echipa noastra este tanara, dinamica, profesionista si dedicata misiunii de a mentine nivelul de satisfactie a clientilor nostri. Suntem un partener respectat in industria componentelor automotive, electric, electrocasnic, o companie stabila care are grija de oamenii ei, o companie care stie ce vrea si incotro se indreapta. Incurajam, apreciem si dezvoltam spiritul de initiativa, seriozitatea, originalitatea si munca in echipa. Fii colegul nostru si bucura-te de colegi buni, de o companie serioasa dintr-o industrie respectabila si de un venit stabil! Responsabilitati: - Asiguri indeplinirea tuturor indicatorilor de performanta - Asiguri realizarea de catre echipa din subordine a productiei cerute la nivelul calitativ impus de standardele companiei - Supraveghezi buna functionare a echipamentelor si a utilajelor - Calculezi necesarul de personal direct productiv si echipamentul necesar - Asiguri imbunatatiri continue a calitatii si reduci pierderile - Informezi superiorul despre problemele aparute in zona de care raspunzi /de masurile luate si /sau solutiile acestora, conform regulilor de escaladare a informatiilor Cerinte: - Studii superioare tehnice/economice - Experienta minima intr-o pozitie similara - Cunostintele de validare proces prezinta avantaj - Limba engleza/limba italiana - nivel conversational avantaj - Aptitudini excelente de planificare si organizare - Cunoasterea pachetului Office (Word, Excel, Access, Powerpoint) - Abilitati in interpretarea calculelor ingineresti, viteza de calcul Ce iti oferim? - Venituri motivante corelate cu realizarile individuale si de echipa - Asigurare medicala privata - Tichete de masa - Posibilitatea de dezvoltare profesionala - Un mediu de lucru placut, modern si dinamic Despre noi Tecnostamp Triulzi Group a fost inființata in anul 1945 in Italia, cu scopul de a oferi un serviciu complet pentru operațiile din sectorul mecanico-plastic. De-a lungul anilor Tecnostamp și-a extins paleta de servicii cu investiții specifice in inalta tehnologie. Produsele fabricate de Tecnostamp sunt destinate urmatoarelor domenii: - automotive - distributie energie - electric - electrocasnic Incepand cu anul 2006, Tecnostamp și-a inceput activitatea și in Romania, prin reprezentanța sa Tecnostamp Triulzi East Europe, locata la HIT Park. Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza. Iti dorim mult succes! Date de contact: - Str. Garii nr.100, Hemeius, Bacau, tele-mail:

  • Inginer cu experienta ofer servicii de implementare si revizuire Manual Calitate ISO 9001 si Manual HACCP ISO 22000 conforme cu normele Europene din industria alimentara , la preturi avantajoase

  • AUTOMOBIL CENTER angajeaza inginer auto pentru functia de Sef service + statie ITP in Bacau cu sau fara experienta. Cerinte: studii superioare tehnice. Salariu motivant. CV-uri-le se depun la sediu sau prin email: aci_bc@yahoo.com.

  • Cerințe: Studii superioare finalizate- chimie, biologie, biochimie Abilitați interpersonale bune; Cunoștințe si experiența de lucru cu pachetul Microsoft Office și alte sisteme informatice; Limba engleză necesară; Spirit de echipă, auto-motivat, tenace, autonom Responsabilități: - Menținerea stării optime de funcționare a aparaturii de laborator, calibrarea instrumentelor și aparatelor de laborator; - Prelevarea probelor și efectuarea determinărilor de control al calității pentru materiile prime și produsele finite, înregistrarea rezultatelor; - Informarea superiorului ierarhic in cazul apariției unor neconformități; - Menținerea conduitei și eticii profesionale pe tot parcursul desfășurării activității -Notează în registre operațiunile efectuate; -Monitorizează parametrii de lucru; -Prevalează probe materii prime și produse finite -Menține în permanentă curățenia la locul de muncă -Urmărește derularea procesului chimic ; -Anunță orice neconformitate șefului ierarhic: -Va fi responsabil de calitatea produsului în procesul de fabricație, cu obligația de a asigura îndeplinirea parametrilor solicitați. Beneficii: Pachet salarial atractiv Contract de muncă pe perioadă nedeterminată Condiții deosebite de muncă Dezvoltare profesională Te vrem in echipa noastră! Trimite un CV la adresa de e-mail echipacim@gmail.com

  • Studii minime de specialitate finalizate (calificare de operator chimist ) Abilități de comunicare şi relaționare; Capacitate de organizare; Capacitate de lucru în condiții de stres; Va face următoarele activități: Efectuează analize fizico-chimice în cadrul laboratorului de Control Calitate; Pregătește probe în vederea analizei; Notează în registre operațiunile efectuate; Monitorizează parametrii de lucru; Prevalează probe materii prime și produse finite Menține în permanentă curățenia la locul de muncă Urmărește derularea procesului chimic ; Anunță orice neconformitate șefului ierarhic: Va fi responsabil de calitatea produsului în procesul de fabricație, cu obligația de a asigura îndeplinirea parametrilor solicitați. Te motivam cu : – salariu avantajos – dezvoltare profesională Te vrem in echipa noastră! Trimite un CV la adresa de e-mail echipacim@gmail.com

  • Descrierea postului : Bun cunoscator a procesului tehnologic privind confectionarea incaltamintei din piele. studii de specialitate in domeniul incaltamintei din piele capacitate de coordonare a activitatii Cerintele postului : Calificare in domeniul pielariei Creativitate Atentie la detalii Seriozitate Flexibilitate Abilitati de comunicare Oferta postului Pachet salarial atractiv

  • Fabrica de injectie piese auto, din orasul Bacau, angajam controlori calitate (femei si/sau barbati), in urmatoarele conditii: - Cunoștințe de desen tehnic. - Acuitate vizuala. - Cunostinte de operarea instrumente uzuale de masurat: subler, micrometru, comparator. - Operare suite Microsoft Office, in special Word si Excel - nivel de baza. - Disponibilitate de lucru in 3 schimburi. Descriere job: - Verifica piesele executate, la frecventa impusa, dupa documentatia de inspectie. - Efectueaza inspectia primului articol si certifica trecerea la serie. - Colaboreaza cu celelalte departamente. - Participa activ la intocmirea documentatiei de omologare a produselor noi. - Completeaza raportul zilnic si scoate etichete pentru loturile executate. Se oferta: - Pachet salarial motivant, bazat pe experienta, negociat in timpul interviului. - Bonuri de masa. - Bonus lunar in functie de performante. - Echipa tanara si dinamica. - Mediu de lucru curat si placut. - Plata orelor suplimentare. - Instruire continua. - Posibilitati de promovare. Candidatii interesati sunt rugati sa trimita cu CV la adresa vhrbc19@gmail.com

  • - SEF DE SCHIMB Se ofera : salariu motivant , tichete de masa si bonusuri de performanta. CV-urile pot fi trimise pe adresa de e-mail : office@vineycorp.ro . Informatii suplimentare pot fi obtinute la tel: 0334405645

  • -OPERATOR MASINA INJECTIE MASE PLASTICE Se ofera : salariu motivant , tichete de masa si bonusuri de performanta. CV-urile pot fi trimise pe adresa de e-mail : . Informatii suplimentare pot fi obtinute la tel

  • Salveaza cautarea