Trimite

Angajam Director Economic si Economist

Clarismart Consulting cauta pentru companie din Timisoara, o persoana pentru postul de director economic si o persoana pentru postul de Economist

Responsabilitati :
• Supravegheaza si coordoneaza activitatea departamentului financiar-contabil
• Raspunde de eficienta activitatii economice si analizeaza activitatea economico-financiara a societatii
• Raspunde si intocmeste bilantul la sfarsitul fiecarui an financiar
• Raspunde si intocmeste balanta lunara
• Raspunde de respectarea dispozitiilor si a indicatiilor date de actionari in legatura cu problemele de care se ocupa in cadrul serviciilor
• Intocmeste documentatia necesara pentru obtinerea de credite bancare sau de fonduri si asigura relatia cu societatile bancare
• Raspunde si intocmeste declaratiile de impozit pe profit, decont TVA, declaratii de taxe locale
• Realizeaza si raspunde de cash-flow si decide pe baza acestuia platile zilnice
• Intocmeste declaratiile solicitate de Institutul National de Statistica, BNR, Fondul de Mediu, etc.
• Coordoneaza echipa din subordine, asigurandu-se de inregistrarea corecta a documentelor .
Cerinte :
- studii superioare
-experienta in post de contabil sef/director economic intr-o companie cu obiect de activitate in domeniul productiei
-cunoasterea legislatiei fiscale
-cunostinte Microsoft Office

Beneficii

- Salariu motivant
Pesoanele interesate sunt rugate sa transmita CV-ul atasat sau sa apeleze nr de telefon 0730643789/ 0723186646.

Anunturi recomandate

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.