Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

ECONOMIST - BACAU

Candidatul ideal este cel cu o experienta vasta in domeniul financiar contabil sau cel care reuseste sa asimileze un volum mare de notiuni intr-un interval relativ scurt.
- Cunostinte de contabilitate financiara si fiscalitate pana la nivel de balanata/ bilant inclusiv.
- Persoana cu abilitati de comunicare, de lucru in echipa si de respectare a termenelor limita.
- Dorinta de perfectionare permanenta a cunostintelor si abilitatilor profesionale.
- Experienta cu programele de contabilitate Mentor si Saga este un avantaj major
- Cunoasterea uneia din limbile : germana, italiana , engleza la un nivel mediu de comunicare reprezinta un avantaj
-Permis de conducere auto categoria B reprezinta un avantaj

Jobul consta in prestarea de servicii financiar contabile . Responsabilitatile principale sunt:
- Gestionarea unui portofoliu de clienti.
- Gestionarea resurselor umane ale clientilor din portofoliu ( contracte, REVISAL, acte aditionale, etc)
- Inregistrarea tranzactiilor clientilor, conform cu principiile si reglementarile contabile si fiscale aplicabile.
- Intretine relatia cu clientii, asigurand un climat de incredere si parteneriat.
- Intocmeste si depune declaratiile fiscale.
- Supravegheaza si este responsabil de termenele de raportare catre stat sau cele asumate catre clienti.
- Intocmeste si verifica situatiile de sinteza (balante, jurnale, registre, etc.)
- Calculeaza si verifica impozitele si taxele datorate de clienti.
- Intocmeste si verifica raportarile fiscale: deconturi TVA, declaratii informative, declaratii recapitulative etc.
- Intocmeste si verifica bilanturile anuale si raportarile semestriale.
- Intretine relatia cu Administratiile financiare.
Beneficiile sunt in primul rand materiale, lucrul intr-un mediu placut si intr-o echipa tanara in plina dezvoltare.
In functie de pregatirea candidatului se negociaza pachetul salarial.

Angajatorul este o companie mica specializata in prestarea de servicii financiar-contabile ( firma de contabilitate si expertiza).
Oferim un mediu de lucru placut, un birou frumos si modern, pozitionat central si lucrul intr-o echipa competenta si ambitioasa.

Adauga CV

Fisiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt, avi, mp4, cu o marime maxima de 10Mb.