Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

TEHNICIAN SISTEME DETECTIE SI SEMNALIZARE LA INCENDIU

Descriere

Responsabilitati

- Executa lucrari de mentenanta pentru instalatii de detectie si semnalizare la incendiu;
- Executa lucrari de instalare/ extindere sau reparatii la sistemele de semnalizare si alertare in caz de incendiu
- Participa la activitatile de Punere in Functiune (PIF) ;
- Executa modificari/reprogramari ale sistemelor de securitate instalate, in functie de solicitarile Beneficiarilor;
- Intervine in cazuri de urgenta/stari de defect a sistemului, la solicitarea beneficiarilor
- Asigura reinstruirea personalului tehnic desemnat de catre Beneficiari;
- Presteaza activitati de service in garantie si post garantie;
- Colaboreaza cu toate departamentele din firma.
- Respecta normele de securitate PSI/SSM;
- Incheie fise raport si mentine evidenta lor (situatii instalatii aflate in contracte de service in derulare).

Cerinte

- Studii medii / postliceala (profil tehnic);
- Diplome: –Tehnician pentru sisteme si instalatii de semnalizare, alarmare si alertare in caz de incendiu
- Experienta in domeniu – minim 2 ani (pe profil!);
- Permis de conducere (CAT B) – min. 3 ani;
- Cursuri de profil/scolarizari (echipamente detectie, alarmare, stingere – HONEYWELL, BOSCH, SIEMENS, SHCRACK etc.) – reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de masurari electrice si electronice;
- Capacitate de lucru cu computer (MS OFFICE);
- Disponibilitate la deplasari indelungate (posibil 2 sapt/luna – ocazional);

Beneficii Oferite

- Salariu motivant;
-telefon si masina de serviciu
- echipamente profesionale de lucru
- Mediu de lucru profesionist si dinamic;
- Posibilitate de afirmare si acces la o gama larga de proiecte, atat din punct de vedere al diversitatii cat si din punct de vedere al complexitatii.

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.

    Belanco Maria

    Vezi toate anunturile