Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

TEHNICIAN SISTEME SI INSTALATII STINS INCENDIU

Angajam tehnician instalatii limitare si stingere in caz de incendiu

Responsabilitati:

- Executa lucrari de mentenanta pentru instalatii de limitare si stingere incendiu;
-Stabileşte detaliile de instalare cu atenţie şi meticulozitate, pe baza proiectului aprobat, prin compararea proiectului cu realitatea din teren.
- Realizează traseele de conducte şi/sau cabluri cu atenţie, meticulozitate şi profesionalism, în conformitate cu proiectul aprobat şi cu cerinţele speciale ale beneficiarului, în conformitate cu prevederile normativelor şi standardelor în domeniu, cu mijloace tehnice adecvate şi cu respectarea normelor de sănătate , Securitate în muncă şi protecţia mediului.
- Efectuează lucrările de instalare a echipamentelor sistemelor şi instalaţiilor cu atenţie şi profesionalism, conform graficelor de execuţie, cu mijloace tehnice adecvate, în conformitate cu proiectul aprobat.
- Participa la activitatile de Punere in Functiune (PIF);
- Executa modificari/reprogramari ale sistemelor de securitate instalate, in functie de solicitarile Beneficiarilor;
- Asigura reinstruirea personalului tehnic desemnat de catre Beneficiari;
- Incheie fise raport , PV;si mentine evidenta lor (situatii instalatii aflate in contracte de service in derulare).
- Intocmeste liste de cantitati/devize de reparatie
- Presteaza activitati de service in garantie si post garantie;
- Colaboreaza cu toate departamentele din firma.
- Respecta normele de securitate PSI/SSM;

Cerinte

- Studii medii / postliceala (profil tehnic);
- Diplome: – Tehnician pentru sisteme si instalatii de limitare si stingere a incendiilor
- Experienta in domeniu – minim 2 ani (pe profil!);
- Permis de conducere (CAT B) – min. 3 ani;
- Cursuri de profil/scolarizari ) – reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de masurari electrice si electronice, grupuri pompare;
- Capacitate de lucru cu computer (MS OFFICE);
- Disponibilitate la interventii de urgenta/remedieri defectiuni;

Beneficii Oferite

- Salariu motivant;
- Mediu de lucru profesionist si dinamic;
-Telefon si masina serviciu
- Posibilitate de afirmare si acces la o gama larga de proiecte, atat din punct de vedere al diversitatii cat si din punct de vedere al complexitatii.

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.

    Belanco Maria

    Vezi toate anunturile