Trimite

Hotel Versay angajeaza bucatar pentru Hotel de 4*

Descriere

Cerinte:

Minim 1 an pe un post similar;
Cursuri de calificare in domeniu prezinta un avantaj la angajare;
Cunoasterea proceselor tehnologice de preparare a alimentelor;
Cunoasterea sortimentelor de alimente;
Usurinta in comunicarea verbala;
Abilitati de relationare interpersonala;
Spirit de echipa;
Creativitate in gastronomie, atentie la detalii;
Organizare si multi-tasking;
Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu;

Descrierea jobului

Executa preparate culinare, dietetice, specialitati si minuturi specifice bucatariei romanesti si internationale;
Pregateste mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant);
Aranjeaza si decoreaza mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat;
Coopereaza la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului.

Beneficii:
- 3 mese / zi,
- mediu de lucru tanar si dinamic
- salariu atractiv

Mesaj Telefon
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.