Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Instalator instalații termice și sanitare

Descriere

Descrierea jobului:

- asamblarea instalațiilor de încălzire termică, (conducte, țevi - presare,
filetare, sudură) conform materialului de execuție;
- montarea completă a instalațiilor de canalizare, sanitare (băi, toalete);
- montajul finit al instalațiilor sanitare;
- punere în funcțiune instalații și realizare probe de presiune;
- remedierea defecțiunilor constatate și efectuarea de lucrări de întreținere;
- seriozitate, dorință, pasiune pentru meseria de instalator.

Cerințe și responsabilități:

- studii medii, liceu sau școală profesională cu calificare de instalator
- calificarea și experiența solidă în meseria de instalator reprezintă un avantaj
- calificarea în domeniul instalațiilor prin sudură reprezintă un avantaj
- fara calificare în domeniu este nevoie de minim 1 an experiență (recentă)
- citirea și interpretarea desenelor tehnice
- harnic, responsabil, serios, dornic să învețe lucruri noi
- capacitate de execuție a atribuțiilor de serviciu
- execuția proceselor de muncă trebuie făcută cu respectarea normelor de Securitate și Sănătate în muncă
- limba germană nu este necesară, tot personalul de conducere este din România

Beneficii:

- contract de muncă full time, conform legislației din Germania
- concediu 21 zile lucrătoare pe an
- cazare în locuințele firmei (contravaloarea cazării este 1 h/zi în plus la programul de lucru)
- echipament de muncă, scule portabile din partea firmei
- deplasarea de la firmă până la locul de muncă este asigurată de către firmă (dacă angajații optează să locuiască în locuințele oferite de firmă)
- asigurare medicală după legile în vigoare din Germania
- angajații cu copii au dreptul au posibilitatea de a depune actele pentru a beneficia de alocație în Germania (198 EUR/copil, lună)
- după 6 luni de la angajare, în urma evaluării puteți obține o mărire salarială
- salariu atractiv: 13 EUR brut/oră (salariul net aprox.1470 Eur – 1680 Eur/168 ore lucrate, în funcție de clasa de impozit a fiecărui angajat: Clasa 1 - necăsătorit, Clasa 3 - căsătorit).

Angajările se fac pe minim 12 luni.
Așteptăm CV-urile dvs. până pe data de 30 ianuarie 2020.

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.

    Daniela

    Vezi toate anunturile